DECEMBER 9, 2022
webtoon analiz/teori

Solo Leveling 141-142

webtoon analiz/teori

Merhaba arkadaşlar, ben Lucas. Bugün hepimizin bayılarak okuduğu Solo Leveling Analiz/teori yazısıyla bir kez daha karşınızdayım. Önceki hafta kişisel sebeplerimden ötrü yayınlayamadığım için bu yazıda son bölüm ve bir önceki bölüm olacak. İlk olarak yazıma geçmeden önce belirteyim ki Solo Leveling sadece uygulamamıza özel serilerden ve uygulamamızda diğer sitelerden bir iki saat önce yayınlanıyor. Kısacası sırf Solo Levelingi erken okumak için uygulamamızı yükleyebilirsiniz^^(uygulamamızı  yüklemek için sitemizde uygulamayı yükle kısmından apk olarak ulaşabilirsiiz). Lafı fazla uzatmadan uyarımı yapıp –arkadaşlar bir analiz/teori yazısı olduğu için içinde bol bol spoiler olacak. Seriyi okumadıysanız ya da günel değilseniz okumanızı tavsiye etmiyorum-  yazıma geçiyim.

Bay White, Sung Jin-Woo’ya babasının zindandan çıktığını söyledi ve Sung Jin-Woo’m biraz bu olayın şokunu yaşadı. Amerika’nın Sung Jin-Woo ile illişkilerini iyi tutmak için bunu ona bu bilgi halka açılmadan önce söylediğini belirtti. Aklı başına gelince sadece Ulusal Otorite  seviyesi avcıların bu kadar güçlü telikenizi kullanabilceği fark etti ve sonunda Sung Jin-Woo’nun dünyadaki 6. Ulusal Otorite  seviye avcı olduğunu anladı . Bunu sonunda anlayabilen parlak zekalı(!) Bay White Sung Jin-Woo’nun 6. Ulusal Otorite  seviyesi avcı olduğunu üstlerine acilen bildirmesi gerektiğinin farkına vardı. 

Uluslararası Lonca Konferansı’na Kore’yi temsil etmesi için davet edilen loncanın Ah Jin Loncası olduğu bir kez daha duyruldu. Birkez daha Jin-Woo Sung’un yetenekleri dünya tarafından kabul görüldüğü belirtildi. Avcılar Loncasının yaptığı basın konferansında bu soruya düşülesi avcı Choi Jong-İn Amerika’nın bariz bir karar aldığını söyledi ve Sung Jin-Woo ile ülkesi adına gurur duyduğunu belirtti.

Jin-Woo Sung’un ne kadar mükemmel olduğunu anlayan insanları arasına bir de Çin’in yedi yıldızlı (Çin uluslar arası sınıflandırmayı kullanmıyor onun yerine yıldızlı sınıflandırmayı kullanıyor. Yıldız sayısı güç ile doğru orantılı. Bu avcı dışında en gülü avcı beş yıldıza sahip) avcısı Liu Zhigeng katıldı ve bunu Jin-Woo Sung’un Avcı Birliği’nden baskın kayıtlarını isteyerek gösterdi. Tatlı Avcı Birliği Başkanı “Güçlü güçlünün farkında diyerek bu olayın farkındalığını belirtti. Bir gıcıklık yaparak yedi yıldızlı avcının talebini reddetti.

Bay Thomas yani sarı aslan yeleli Amerikan avcı gene düşülesi bir haraket yaptı ve Jin-Woo Sung’a olan desteğini gene tam belirtti. İlk bölümlerde Jin-Woo Sung’un abisini öldürdüğü için öldürmeye gittiği ama  kırmızı zindanda olduğu için öldüremediği Jin-Woo Sung’a takıntılı olan Koreli Amerikan avcısı Hwang Dongs’u Jin-Woo Sung’a bulaşmaması için mükemmel derecede türler ürpertici şekilde uyardı ve konferans sürerisnce tatil yapması için onu villaya yolladı.

Evet arkadaşlar  141. Bölümde bunlar oldu. Şimdi son bölümdeki olaylardan biraz bahsedeceğim.

Jin-Woo Sung en sonunda ABD’ye konferans için geldi. Almanya’yı temsil eden loncanın kaptanı yakışıklı avcımız Jin-Woo Sung’la tanışmak isterken Jin-Woo Sung’un askerlerinin başka boyuttan değil de yanında taşıdığını fark etti. Korkudan bakakaldı ve konuşamadı. Jin-Woo Sung’un yanında tatlı D seviye avcımız ve Birlik’de çalışan A seviye sarışın avcı da onlaydı.

Kapıda Bay White’ın karşılamasıyla diğer ikisini erkenden otele gitti ve Avcı Bürosu Genel Merkezine giderken Jin-Woo Sung’la arabada konuşmaya başladı. Avcı Jin-Woo Sung’dan Bay Chris’in ölümünden kaynaklı avcı açığını kapamasını istedi. Karşılığında ejdarha Kamish’in rün taşını (rün taşları canavarın güçlerini içeren taşlarmış ve avcılara yetnek kazandırırmakta önemli şeylermiş) teklif etti. Ama tatlı Jin-Woo Sung’un dikkatini daha çok Kamish’in ceseti çekti. Gölge askeri yapmak için cesedi görmek istedi. En sonunda izin verildi ve 2. Denemesinde düyanın en büyük felaketini yapan canavarı gölge askeri yapmayı başardı.

Açıkçası şaşırdım çünkü ejderha öleli baya olmuştu. Başarısız olur diye düşünüyordum başarılı oldu. Bence ejderhayı kendi kullanmak yerine büyük baskınlar hariç Amerikan avcıların sözüne bırakır. Çünkü hem böylece kendini hiç yormadan ABD’deki avcı açığını kapatabilir hem de böylece güçlü bir gölge askeri aldığının karşılığını ödeyebilir. Yani bence böyle olacak. Gelecek bölümlerle de ilgili sadece şunu söyleyebilirim ki Uluslararası Avcı Konferansı’nı sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazılı haftamdayım bu yüzden yazılarım geç yayınlanıyor. Anlayışınıza sığınıyorum ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.